Serwus!

Witam Was wszystkich w mych skromnych progach… a raczej postach. Skoro tu zawędrowaliście, to pewnie szukaliście czegoś związanego z IT, językiem Java, programowaniem. A może to po prostu przypadek? Dziwny zbieg okoliczności, dzięki któremu dowiecie się czegoś ciekawego?

Na tej stronie będą się pojawiać zagadnienia związane głównie z programowaniem, poruszające takie kwestie jak Java, bazy danych i (o zgrozo!) JavaScript, w przeróżnych wariantach. Oczywiście będzie również pełno przemyśleń związanych z tą modną ostatnio branżą, tych miękkich, jak i bardziej technicznych.

Dlaczego powstała ta strona?

W procesie uczenia, praktycznie od zawsze, tworzyłam notatki, mapy myśli, fiszki. Teraz przyszedł czas na uporządkowanie wiedzy z programowania, którym zawodowo zajmuję się od kilku lat. Może Wy też na tym skorzystacie?

W miarę możliwości, będzie tu teoria jak i praktyka. Jedno bez drugiego tak naprawdę nie ma sensu. Oczywiście można po kilku latach pracy umieć naprawić błędy w aplikacji, wiedzieć jak coś zakodować, znaleźć potrzebne informache w bazie danych… Tylko, prędzej czy później pojawi się moment, w którym chcemy zmienić firmę, odnaleźć się w czymś nowym. Czeka nas oczywiście związana z tą przygodą rozmowa kwalifikacyjna. Składa się ona zazwyczaj z kilku etapów, gdzie jednym jest część techniczna - pytania z teorii, rozwiązanie prostego zadania.

Właśnie ten blog ma być takim miejscem usystematyzowania tej wiedzy, od samych podstaw, po bardziej złożone zagadnienia.

Super, że dotarliście do samego końca. Mam nadzieję, że wiedza przekazywana w przyszłych postach przyda się Wam podczas przygody związaniem z kreowaniem wszechobecnej rzeczywistości - programowaniem.

Sama strona jest dalej w budowie, więc spokojnie, będzie lepiej.

Software Lady avatar
About Software Lady
Programistka, starająca się tworzyć kod, za który nikt nie będzie chciał jej zamordować. Lubująca się w grach planszowych i serialach, gdyż Work Life Balance jest bardzo istotny. Bez niego, to wszystko nie miałoby sensu.