O mnie

Nazywam się Sonia i chcę pokazać Ci, że bycie programistą to droga przez mękę droga pełna wielu możliwości i wyzwań. Na tym blogu znajdziesz informacje m. in. o technologiach, z których w danej chwili chcę się podszkolić lub usystematyzować już posiadaną wiedzę. 

Czyż nie najlepiej się uczy gdy sami tłumaczymy dany temat innym?

Moja przygoda z programowaniem zaczęła się w 2015 roku, kiedy postanowiłam dostać się na staż związany z programowaniem. W tamtym momencie byłam jeszcze na studiach i ciężko było mi się odnaleźć w podstawach, które były tam przedstawiane.  Od tego czasu co krok , prawie każdego dnia, potykam się o nowe technologie, których muszę się nauczyć i o rzeczy, które muszę zrozumieć. 

Tych kilka lat pokazało, że praca programisty nie opiera się wyłącznie na tworzeniu magicznego kodu wykonującego dane funkcje. Jest to szereg umiejętności miękkich i twardych będącymi filarami branży IT. Dlatego też np. będąc zwykłym, szarym developerem języka Java może się zdarzyć, że trzeba jeszcze poznać technologie związane z infrastrukturą, posiadać umiejętności w prowadzeniu prezentacji, jak i tworzenia dokumentacji… Trochę tych rzeczy przez lata może się nazbierać. Są to takie cegiełki, służące do budowy swojej własnej marki w świecie, o którym ostatnimi laty wiele się mówi. 

Parafrazując klasyka „Projekty są jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz jaka technologia Ci się trafi”…